Accident grav în Capitală. Mai multe persoane au fost rănite luni dimineață, în jurul orei 07:20, în urma unui accident de circulație care a avut loc pe Șoseaua Olteniței, din sectorul 4. Un tramvai a lovit un autobuz. În cele două vehicule se aflau mai mulți pasageri.
Potrivit primelor informații, conducătorul unui tramvai, bărbat în vârstă de 53 de ani a lovit în partea din spate un autobuz din cadrul Societății de Transport București care se afla oprit în stația STB Huși pentru urcarea/coborârea pasagerilor.
În urmă accidentului de circulație, mai multe persoane au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.
Se efectuează cercetarea la fața locului pentru determinarea cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul de circulație.