SHOWBIZ

Alexandru Arșinel a ajuns din nou pe patul de spital

Alexandru Arșinel a ajuns din nou pe patul de spital

Alexandru Arșinel a ajuns din nou pe patul de spital, după ce în luna mai a fost internat după ce infectase cu noul coronavirus.

Alexandru Arșinel, directorul Teatrului de Revistă „Constantin Tănase” din București a mai avut și alte probleme serioase de sănătate în trecut.

Acum, actorul se pregătește de două operații pe inimă, dintre care una pe cord deschis la o clinică privată, a spus maestrul în exclusivitate pentru Antena 3.

În trecut, lui Alexandru Arșinel, 82 de ani, i-a fost transplantat şi un rinichi.

Maestrul declară, conform sursei citate, trist, că nu va participa, pe 23 noiembrie, la parastasul de patru ani al fostei sale partenere de scenă, inegalabila actriță Stela Popescu.

„Probabil că Stela mă caută deja! Cine știe?!”, a mai spus îndrăgitul actor.

Alexandru Arșinel a ajuns de urgență la spital și la începutul lunii septembrie, acuzând atunci o stare de slăbiciune mare.

bogdan@mediaflux.ro Bogdan Coroamă este absolvent al Facultății de Jurnalism din cadrul Univerității Hyperion. Și-a început cariera în presă în anul ... vezi toate articolele