Andra este astăzi una dintre cele mai respectate și iubite artiste de la noi din țară, cu posibilități multe, obținute, evident, de-a lungul anilor în care talentul a ajutat-o să-și construiască poziția socială.
Chiar și așa, artista nu se sfiește să vorbească despre sărăcie, despre perioade din copilărie în care nu le-au mers toate ca pe roze, momente, de altfel, despre care spune că au ajutat-o în viață.
Invitată în podcastul realizat de Mihai Bobonete, îndrăgita artistă și-a deschis sufletul și a povestit despre lipsuri, dar și despre cum aceastea au ajutat-o ca astăzi să nu se teamă niciun moment de varianta în care ar trebui să o ia de la zero.
„Cum să-ți spun, nu te gândi că eu am crescut cum sunt copiii noștri acum, cărora le poți orice. N-au fost multe, nici la mine, dar perioadele astea m-au ajutat ca acum, dacă ar fi să trec printr-o perioadă grea, să pierd absolut totul, cred că aș putea să mă desscurc de la zero. Însă, îmi e teamă sau mă gândesc ce-or face copiii noștri. Îmi doresc să-i cresc pe ai mei în așa fel încât, dacă vor trece la rândul lor printr-o perioadă grea, să aibă puterea să o ia de la capăt.”, a povestit artista.
VĂ RECOMANDĂM ȘI: Andra, în rolul mamei care le permite orice moștenitorilor ei | VIDEO PAPARAZZI
Aceasta nu a fost singura dată când Andra și-a amintit de greutăți, însă, în ciuda lor, este recunoscătoare pentru tot ce i-a dat viață. Își amintește cu drag că în ciuda lipsurilor, a avut o familie unită, cu părinți care au avut capacitatea să le arate cât sunt de iubiți, cât au fost de doriți, și asta a șters orice a fost mai puțin ușor.

„Cred că am avut ce învăța de la părinții mei. Și să dea Domnul să învețe și copiii mei același lucru. Eram niște copii tare înțelegători dacă tata ne spunea, tată atâta este, ne bucuram de lucrul ăla și nu voiam mai mult că știam că nu se poate mai mult. A fost greu, dar a fost foarte frumos. Nu îmi amintesc cadourile, ci trăirile de atunci care au fost intense. Îmi doresc să trăiesc clipele pe care mi le amintesc, din copilărie … cred că asta e mai important decât cadouri.”, a mărturisit Andra plină de emoţii.