NEWS

Călin Georgescu, de la Biserică, la Poliție. ”Țara asta este condusă de o șleahtă de prefăcuți”

Călin Georgescu de la Biserică la Poliție. Țara asta este condusă de o șleahtă de prefăcuți
Sursă foto: captură video

Călin Georgescu a făcut, marți, o nouă baie de mulțime. Fostul candidat la președinție a fost așteptat de sute de susținători la Poliție pentru a semna controlul judiciar. Înainte de asta, el a fost la Biserică, în zi de mare sărbătoare – Sfânta Cuvioasă Parascheva.

Călin Georgescu, de la Biserică, la Poliție

Mulțimea strânsă în faţa sediului Poliţiei Buftea, a scandat ”Călin, nevinovat!” ” Călin te iubim!” și ”Călin Georgescu președinte!”.

Fostul candidat la președinție a dat, în fața fanilor săi, și o scurtă declarație la ieșirea de la controlul judiciar.

Astăzi este 14 octombrie, o mare sărbătoare și o unire duhovnicească, când biserica ortodoxa sărbătorește Sfânta Cuvioasă Parascheva. Noi ne rugăm la maica noastră Parascheva, care a stat în genunchi pentru poporul nostru. Este o mare onoare pentru mine că verticalitatea nu este negociabilă.

Pe același ton, familia, tara și credința nu sunt negociabile. Țara asta este condusa de o șleahtă de prefăcuți, de aceea îi doare ceea ce spun. Am o atitudine pozitiva pentru că viața este muzica. Din punctul lor de vedere, am o abordare negativă asupra vieții și sunt împotriva a tot ce poate avea omul să fie fericit. Ori pentru mine, creativitatea este liberatea pentru care lupt”, a afirmat Călin Georgescu.

Comportament trădător și slugarnic al premierului Bolojan în fața lui Orban

Este o lupta politică, un război teopolitic. Noi, poporul român, ne-am îmbrăcat cu toate armele împotriva stapanilor întunericului, suntem împotriva acestor manipulatori. Pentru că noi am îmbrățișat Evanghelia păcii în această lupta sfânta.

Văzând pacea din Gaza, nu se putea înfăptui fără Trump, care a dovedit că este președintele păcii. Modul în care a participat la toate discursurile dovedește că marile națiuni respectă democrația și opoziția.

Aud foarte multe voci ale unor ignoranți care spun că respectăm America pentru protecție. Da, religia ortodoxă a înflorit pe perioada mandatului lui Trump. Am văzut și eu acest comportament trădător și slugarnic al premierului Bolojan în fața lui Orban, este exact cum iobagii își plecau pe vremuri când veneau grofii să culeagă dijma. Nu știu cum de nu-l doare capul de atâta cap aplecat”, a conchis Călin Georgescu.

Mihnea Tălău. Redactor la MediaFlux. Dedicat presei încă din 1998. Am o diplomă în Drept, un „mic” masterat și o scoală de jurnalism. Am avut norocul și onoarea de a face parte, în decursul ... vezi toate articolele