SHOWBIZ

Câștigător iUmor 2024. Cine a câștigat premiul de 20.000 de euro | VIDEO

Câștigător iUmor 2024. Cine a câștigat premiul de 20.000 de euro | VIDEO
Câștigător iUmor 2024. Cine a câștigat premiul de 20.000 de euro | sursa foto: Antena 1

S-a aflat cine este marele câștigător iUmor 2024, ultima ediție a show-ului jurizat de Delia, Cheloo, Cătălin Bordea și Cosmin Natanticu care a fost difuzată duminică, 26 mai. Astfel, tânăra Mădălina Mihai a câștigat trofeul și marele premiu în acest sezon, de 20.000 de euro.

În urma votului publicului, Mădălina Mihai a câștigat trofeul și marele premiu de 20.000 de euro în acest sezon. Parcursul său la iUmor nu doar a convins juriul să-i acorde votul de încredere, ci și publicul, care nu a rămas indiferent la prestația concurentei.

Câștigător iUmor 2024. Cine a câștigat premiul de 20.000 de euro

Câştigător iUmor 2024. Duminică, 26 mai, pe Antena 1 s-a difuzat marea finală iUmor sezonul 16. În marea finală a show-ului de umor au ajuns 12 dintre participanți, iar fiecare a așteptat cu nerăbdare gala de decernare a mult râvnitului trofeu și, bineînțeles, a premiului în valoare de 20.000 de Euro.

Click to display the embedded YouTube video

facade placeholder

Cei doisprezece finaliști au fost Ansamblul Libelula, Daniele si Naimana, Doamna Gicuta, Edi Radoi, Madalina Mihai, Alina și Cristin Tomi, Mauricio Lombardi, Mihaela Ionascu, Paul Szabo, Roxana Chiperi, Sașa Pânzaru și Sasha Ciobarnu – pentru ultima bătălie din acest sezon și care dintre ei vor primi câte un like de la Delia, Cătălin Bordea, Cosmin Natanticu și Cheloo, pentru a putea intra la votul publicului.

Votul publicului a făcut diferența pentru Mădălina Mihai

Deși finala iUmor, difuzată duminică, 26 mai, de la 20:00, pe Antena 1 a fost una înregistrată, votul telespectatorilor se va face live, duminică seară, după ce Emi și Cuza vor anunța ,,START VOT!”. Astfel, publicul telespectator va putea alege marele câștigător al sezonului 16, dar și al premiului în valoare de 20.000 de Euro, prin SMS la 1313.

Câștigător iUmor 2024. Cine a câștigat premiul de 20.000 de euro | VIDEO
Câștigător iUmor 2024. Cine a câștigat premiul de 20.000 de euro | VIDEO

După ce a prezentat o serie de roast-uri, printre care și unul la adresa societății, a oamenilor cu foarte mulți bani, în special, Cheloo i-a mărturisit comediantului: „Îți mulțumim! Ai eclipsat peste jumătate dintre concurenții din seara asta!”, recunoscând: „Sunt fan Frînculescu!”

Dintre zeci de concurenți veniți la audițiile sezonului 16 iUmor, în marea finală a show-ului de umor au ajuns 12 dintre ei, iar fiecare așteaptă cu nerăbdare gala de decernare a mult râvnitului trofeu și, bineînțeles, a premiului în valoare de 20.000 de Euro.

Recent s-au anunțat și finaliștii de la Te cunosc de undeva

Ilona și Florin Ristei au câștigat sezonul 20 al show-ului.  Într-o finală plină de suspans și emoție, echipa formată din Ilona și Florin Ristei a reușit să câștige marele premiu de 15.000 de euro la „Te cunosc de undeva!”, sezonul 20.

Performanța celor doi a fost recompensată cu aplauze și entuziasm din partea publicului și a juriului. Ilona și Florin Ristei au câștigat marea finală a sezonului 20 de la Te cunosc de undeva!, 25 mai 2024. Reacția lor a fost inedită

După anunțarea câștigătorilor, Ilona și Florin Ristei au sărit în sus de bucurie și s-au îmbrățișat, trăind un moment de neuitat. Ilona, vizibil emoționată, a declarat: „Nu știu ce să spun. Mă bucur, mă bucur foarte mult că ne-ați votat. Sunt foarte emoționată”. Reacția ei a reflectat efortul și pasiunea investite în fiecare reprezentație din cadrul competiției.

Sezonul 20 al emisiunii „Te cunosc de undeva!” a fost marcat de transformări uimitoare și prestații memorabile. Concurenții au dat tot ce au avut mai bun pentru a impresiona juriul și telespectatorii, iar Ilona și Florin Ristei au reușit să se remarce prin talentul și dedicația lor.

Victoria echipei Ilona și Florin Ristei la „Te cunosc de undeva!” sezonul 20 este o dovadă a talentului și perseverenței lor. Bucuria și emoția trăite pe scena finalei vor rămâne în amintirea lor și a fanilor emisiunii, consolidându-le locul în inimile telespectatorilor.

Cei doi au sărit în sus de bucurie, s-au îmbrățișat și au început să plângă. Lupta a fost una strânsă. Pe locul 4 s-a clasat echipa formată din Jo și Liviu Teodorescu, urmată pe locul 3 de echipa formată din Emi și Cuza.

Astfel că, lupta cea mare s-a dat între Connect-R și Shift și Ilona și Ristei, cei din urmă fiind marii câștigători. La final, toate echipele au mers pe scenă pentru a-i felicita pe câștigători.

claudiu.popa@mediaflux.ro - Claudiu Popa este jurnalist, fotograf și țăran în timpul liber. Cochetează cu presa încă din liceu, când a scris la ziarele Informația Prahovei sau Actualitatea Prahoveană. ... vezi toate articolele