Cunoscuta vedetă Andreea Raicu (48 de ani) este un adevărat dezastru în trafic potrivit imaginilor prezentate recent de paparazzi Mediaflux. Cu toate că are un BMW de toată frumusețea, coordonarea și îndemânarea privind șofatul lasă mult de dorit după cum veți vedea în imaginile foto și video de mai jos. Astfel, frumoasa vedetă s-a chinuit mai bine de cinci minute să poziționeze mașina cât să ajungă la tichetul de parcare din Romexpo, asta după ce, inițial, intrase în parcarea greșită a unui hotel din zonă. Astfel, traficul în zonă a fost perturbat pentru câteva minute bune. Din fericire, totul e bine când se termină cu bine.
Acum câteva zile, Andreea Raicu a fost nevoită să ajungă cu mașina personală la Romexpo, de unde trebuia să ia o acreditare pentru evenimentul Brand Minds care a avut loc la final de septembrie. Totuși, o simplă călătorie cu mașina și intratul în parcarea centrului expozițional a pus-o pe cunoscuta vedetă într-o foarte mare încurcătură.

Să nu ne fie cu supărare, dar nu o spunem noi, o spun imaginile de mai jos care vorbesc cu adevărat de la sine. Cu toate că are un business cu adevărat de succes și este apreciată de o țară întreagă, însă îndemânarea sa privind șofatul lasă cu adevărat de dorit. Nu spunem că ar fi un pericol, mai ales că ceea ce a făcut nu a lezat pe nimeni, doar a făcut șoferii din spate să zâmbească, dar situația a fost una complicată.
Click to display the embedded YouTube video
Zilele trecute a avut loc la Romexpo BRAND MINDS, cel mai mare eveniment de business din Europa Centrală și de Est, la care a participat și Andreea Raicu, cunoscută în lumea afacerilor pentru business-ul său, Andreea Raicu Internațional SRL, compania de lifestyle și comerț online deținută de Andreea Raicu.

Potrivit informaților oferite de Fisc, Andreea Raicu a încheiat anul 2024 cu rezultate financiare notabile: peste 4,25 milioane de lei cifră de afaceri și un profit net de aproape 218.000 lei.
Chir dacă îi merge mintea brici la afaceri, coordonarea dintre privire și volan a fost extrem de deficitară atunci când, pentru a intra în posesia acreditării la BRAND MINDS, vedeta a avut nevoie de minute bune pentru a duce bolidul său marca BMW în interiorul Romexpo. Indiferent de cum se poziționa cu mașina nu reușea să intre în posesia tichetului de parcare.

Astfel, a ajuns să se urce cu roata pe delimitatoarele de bandă și a încurcat serios circulația, mai ales că în spatele său era o coadă de vreo 4-5 mașini care voiau să intre în parcare. Totuși, din fericire, într-un final a reușit imposibilul, fără victime serioase, doar un biet plastic sufocat de roata mașinii.

Ulterior, după ce și-a îndeplinit misiunea, frumoasa vedetă s-a întors la biroul său.

Andreea Raicu, în vârstă de 48 de ani, s-a retras din televiziune în urmă cu mai mulți ani, dar a continuat să fie o prezență în spațiul public, acolo unde vine cu sfaturi pentru cei care au nevoie de ajutor.
Andreea Raicu Internațional SRL, compania de lifestyle și comerț online deținută de Andreea Raicu, a încheiat anul 2024 cu un profit de aproape 220.000 lei.

Potrivit raportului financiar, firma vedetei tv a înregistrat în 2024 o cifră de afaceri netă de 4.256.297 lei, în creștere cu 22% față de anul precedent. Profitul net s-a ridicat la 217.861 lei, iar profitul brut a fost de 290.232 lei. Cu un număr mediu de 6 angajați, compania a reușit să mențină o eficiență operațională ridicată.
Comparativ cu 2023, veniturile totale au crescut cu aproape 27%, ajungând la peste 4,29 milioane lei, în timp ce cheltuielile totale s-au situat la 4 milioane lei. Firma este înregistrată în București, Sector 1 și activează din decembrie 2017, fiind plătitoare de TVA și fără datorii restante la bugetul de stat.

Compania Andreei Raicu se remarcă printr-un profil de afacere foarte diversificat. Deși obiectul principal de activitate este comerțul cu amănuntul prin internet (CAEN 4791), firma are înregistrate peste 40 de coduri CAEN secundare. Acestea acoperă domenii variate precum fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, parfumuri și cosmetice, activități media, de distribuție și producție video; servicii de consultanță în comunicare, PR și design; educație culturală și recreativă; comerț cu produse de lifestyle, încălțăminte, bijuterii și papetărie; organizare de evenimente, editare de cărți și activități artistice.
Andreea Raicu a revenit în lumina reflectoarelor în perioada alegerilor prezidențiale, când Mirabela Grădinaru, partenera lui Nicușor Dan, a ales să-i poarte ținutele simple, sobre, dar extrem de elegante.