Jessie Baneș (27 de ani), DJ Radio Gold FM, moderator al emisiunii ”Golden hour cu Jessie” de la Radio Gold FM, a petrecut câteva zile, timp de calitate, în republica Dominicană și Madrid.
Vedeta a luat o pauză de la muzică și de la radio și pornit o vacanță în Republica Dominicană, care a fost continuată de alta la Madrid. Imagini spectaculoase cu ea, dar și cu locațiile minunate în care a poposit, le-a arătat Jessie Daneș și urmăritorilor de pe Instagram, curioși să vadă ce mai face artista lor preferată. În plus, Jessie a încercat să îmbine utilul cu plăcutul, să nu facă excese și să se bucure de toate preparatele tradiționale din Republica Dominicană și Madrid.

„Bună dimineața și spor la cafea! Chiar dacă sunt în vacanță îmi place să mă trezesc cât mai devreme, pe la aproximativ 7-8 dimineața, să îmi beau cafeaua și să merg la sport. Nu-mi place să pierd vremea dormind, ci prefer să am o zi lungă și productivă și să mă bucur de fiecare clipă în locurile frumoase unde am ocazia să călătoresc”, a spus artista, pe platformele de socializare.

Jessi Baneș traversează una dintre cele mai importante momente din cariera sa. La începutul verii, moderatoarea de la Gold FM a anunțat lansarea noii sale piese. ”Tu ești iubirea mea” este o piesă scrisă din suflet, pentru alte suflete și pentru toți cei care iubesc. Pentru că versurile melodiei au o semnificație aparte, artista a decis ca videoclipul piesei să fie filmat într-un decor de basm, chiar pe litoralul românesc. Ravisantele ținute au fost concepute de Nympha Clothing și purtate cu grație de către Jessie Baneș. Întreaga atmosferă a fost îmbogățită de cadrul unic oferit de Boutique Citadel Eforie și de frumoasa mare albastră.