SHOWBIZ

Lidia Buble, experiență îngrozitoare la „Sunt celebru, scoate-mă de aici!”

Lidia Buble experiență îngrozitoare la Sunt celebru scoate-mă de aici

Lidia Buble este unul dintre cei 12 concurenți care participă la emisiunea „Sunt celebru, scoate-mă de aici”.

Știm deja cu toții că formatul nu este unul comod și că provocări sunt la tot pasul, multe dintre ele de-a dreptul tulburătoare. Printr-o astfel de experiență a trecut Lidia Buble zilele trecute atunci când, în timpul filmărilor pentru celebrul show TV, a avut de mâncat o… tarantulă pe care a găsit-o la ea în farfurie.

VĂ RECOMANDĂM ȘI:  Pe Lidia Buble, dragostea o face fericită. DECLARAȚII în EXCLUSIVITATE despre povestea ei de dragoste | VIDEO

De departe de groază a fost reacția artistei care în momentul în care a văzut ce… „bijuterie” are în farfuri a început să țipe cât au ținut-o plămânii. Mai târziu a mărturisit artista că are o adevărată fobie pentru gândaci și insecte, care s-a activat, evident, în momentul în care a fost invitată să… consume tarantula gătită.

„Îmi este foarte scârbă de tot ce înseamnă insecte, gândaci. Dacă văd unul în casă, sunt în stare să dau foc la casă și să plec. Mă mai întorc peste o oră. După ce știu că l-am nimicit pe dușman.”, a declarat Buble pentru pagina de YouTube PRO TV, recent.

Lidia Buble, colaborare în premieră cu artista dominicană Mabel Yeah

În ciuda faptului că este departe de România și de activitatea de aici, iată că echipa Lidiei Buble a făcut posibilă lansarea piesei „Por Amor”, o colaborare pe care românca o are cu artista dominicană Mabel Yeah. „Por Amor”, este o piesă despre dragoste, cu versuri în limbile engleză și spaniolă, cu un sunet proaspăt, exotic.

„Chiar dacă plec în aventura vieții mele, la ‘Sunt celebru, scoate-mă de aici!’, asta nu înseamnă că uit de voi, oamenii mei dragi de acasă. Așa că, vreau să vă las, până mă întorc, ceva frumos ca amintire, și pentru a nu-mi simți lipsa, prea mult, piesa ‘Por Amor’. Mi-am dorit ca efervescența și nebunia noului single să fie alături de artista internațională Mabel Yeah, alături de care, cred că, suntem un mix de latinas verdaderas, iar piesa nu face decât să întărească această conexiune a noastră muzicală.”, a declarat Lidia Buble imediat dupa filmarea clipului, înainte de a pleca în cadrul show-ului „Sunt celebru, scoate-mă de aici'”.

 

Ileana Voicu Ghinea este absolventă a Facultății de Jurnalism, din cadrul Univerității Media. A debutat în presă în anul 2004, în echipa Revistei Apropo, a lucrat și pentru Revista Pro TV Magazin, ... vezi toate articolele