Premierul Marcel Ciolacu se întâlnește în Israel cu omologul său, Benjamin Netanyahu. Premierul român va pleca joi dimineață în Israel unde se va întâlni cu premierul Israelului. „Am o întalnire rapidă dat fiind contextul din Orientul Mijlociu”, a spus Ciolacu.
Marcel Ciolacu se va deplasa joi dimineață la Tel Aviv cu o aeronavă militară.
”Am o întâlnire rapidă cu premierul Netanyahu. Plec în contextul situației din Orientul Mijlociu. Chiar e o vizită importantă”, a declarat miercuri Ciolacu, înaintea ședinței de Guvern.
Primul-ministru român va avea o întâlnire cu premierul Beniamin Netanyahu, iar la rândul lor cei trei miniștri vor avea discuții cu omologii lor din Israel.