SHOWBIZ

Preşedintele Zelenski, vedetă într-un serial ucrainean difuzat de Pro TV

Preşedintele Zelenski vedetă într-un serial ucrainean difuzat de Pro TV

Postul de televiziune Pro TV face o mișcare demnă de cel mai bun jucător de șah din lume. În mijlocul conflictului armat care se desfășoară în această perioadă între Rusia și Ucraina, Pro TV anunță achiziționarea serialul ucrainean „Servant of the People” / „Sluga poporului”, în care preşedintele Ucrainei Volodymyr Zelensky joacă rolul principal, anunţă TVmania, citată de paginademedia.ro.

„În calitate de distribuitori internaţionali ai serialului „Servant of the People”, creat de preşedintele Zelenskiy şi care îl are în rol principal, poziţia Eccho Rights este că cel mai bun sprijin pe care industria globală de televiziune îl poate oferi Ucrainei astăzi este să împărtăşească această poveste”, a anunţat distribuitorul Eccho Rights, pe pagina sa de Instagram, precizând că urmează să facă şi o donaţie de 50.000 de euro către Crucea Roşie din Ucraina.

Eccho Rights este echipa de distribuție care a anunțat faptul că a vândut licenţa serialului mai multor radiodifuzori importanţi, printre care şi Pro TV.

VĂ RECOMANDĂM ȘI: Preşedintele ucrainean Volodimir Zelenski mulțumește României pentru ajutor: Apreciem suportul defensiv și politic al partenerilor noștri

Preşedintele Zelenski, de la actor, la conducător

Înainte să fie primul om în statul ucrainean, Volodimir Zelenski a fost unul dintre cei mai apreciați comedianți din Ucraina. Pe lângă talentul desăvârșit în arta comediei, Preşedintele Zelenski a fost și prezentator tv sau membru într-o trupă muzicală.

Volodimir Zelenski a ajuns la putere acum cu trei ani, cu promisiunea că va pune capăt războiului cu separatiștii susținuți de Moscova. Lucrurile s-au complicat, însă, în ultima săptămână, din actorul de comedie neexperimentat care a devenit președinte printr-o conjuctură, a ajuns liderul de la Kiev cu aură aură de erou.

În serialul „Sluga poporului”, îl vom urmări pe Preşedintele Zelenski în rolul unui profesor de istorie cinstit și naiv care devine în mod neașteptat președinte după ce un elev îi publică o tiradă anticorupție care se viralizează.

 

Ileana Voicu Ghinea este absolventă a Facultății de Jurnalism, din cadrul Univerității Media. A debutat în presă în anul 2004, în echipa Revistei Apropo, a lucrat și pentru Revista Pro TV Magazin, ... vezi toate articolele