Ilinca Vandici arată perfect, iar acest lucru nu mai este o surpriză. Desigur, la fel cum știm că acest trup nu este un dat și că vedeta Kanal D a muncit mult ca să ajungă aici. Recent, prezentatoarea Bravo, ai stil a dezvăluit ce mănâncă, dar și ce face în general ca să arate atât de bine.
În principiu lucrurile sunt simple. Ilinca Vandici, prezentatoare show-ului „Bravo, ai stil!”, are grijă la stilul său de viață și nu face compromisuri, o ecuație general valabilă atunci când vine vorba despre siluetă. De peste 10 ani duce o viață cât mai sănătoasă, în care îmbină o alimentație benefică cu foarte mult sport. Într-un interviu acordat pentru cei de la Unica.ro, vedeta a dezvăluit care este meniul în fiecare zi.
VĂ RECOMANDĂM ȘI: Ilinca Vandici, cu gura până la… sprâncene, într-o dispoziție de zile mari. Privește-o cum râde și cum jubilează de fericire | IMAGINI PAPARAZZI
„Dimineața ori mănânc un iaurt, ori îmi fac la cuptor ovăz cu o banană și cu lapte de cocos, migdale, și lapte normal se poate. Eu am intoleranță la lactoză și atunci evit aceste produse, și iaurtul este fără lactoză. Ori mănânc fructe, o banană, kiwi, nectarinele îmi plac foarte tare”, a declarat Ilinca Vandici, în exclusivitate pentru Unica.ro.

În ceea ce privește prânzul, vedeta merge pe varianta aportului mare de proteine.
„Carne cu salată, orez și carne, paste mai mănânc la prânz dacă mi-e poftă. Nu am nicio reținere și nu mănânc neapărat paste integrale. Seara de obicei încerc să mănânc salate, salată cu ton, cu legume, grecească, salată cu mozzarela, diverse”, a completat.
Cât despre sport, oricât de greu i-ar fi, Ilinca nu se abate de la programul său bine stabilit, pe care îl urmează cu sfințenie. Astfel că la 37 de ani arată mai bine ca la 20.
„Nu, nu e ușor… Câteodată nu am chef sau energie, câteodată sunt obosită, însă întotdeuna îmi găsesc motivația pentru a nu renunța! Pentru că ăa gândesc la cât efort am depus de-a lungul anilor, pentru că îmi place să am grijă de corpul meu și ar fi păcat… Cred că e o chestiune general valabilă în viață: dacă vrei să obții ceva, nu renunți! Găsești soluții și modalități pentru a continua să te indrepți spre țelul tău! Orice e posibil dacă ai voința! NU RENUNȚA!”, spunea acum ceva timp Ilinca Vandici pe Instagram.