Pentru Ștefania, Crăciunul are o semnificație aparte. Pe lângă sărbătoarea în sine de care ne bucurăm cu toții, iubita lui Speak își sărbătorește ziua de naștere chiar pe data de 25 decembrie. În fiecare an își primește cu drag prietenii și familia în vizită, alături de care se bucură pentru încă un an pe care-l trece frumoasa în buletin.
Invitată în emisiunea „Vorbește Lumea” de la Pro TV, Ștefania a povestit ce planuri are pentru anul acesta și ce cadou a primit, deja, de la iubitul ei. Prima zi de Crăciun o va petrece alături de familiile ei, iar imediat după Anul Nou vor pleca, din nou, într-o destinație exotică.
„De Crăciun îmi serbez ziua. Sunt născută pe 25 Decembrie. La mine Crăciunul este despre mine. Fiecare Crăciun este despre mine, pentru mine și pentru familia mea. O să vină părinții noștri la noi și o să sărbătorim împreună Crăciunul după care în ianuarie vom pleca timp de o lună. Undeva la cald și exotic”, a declarat Ștefania la „Vorbește Lumea”.
VĂ RECOMANDĂM ȘI: Când începe serialul Netflix despre lupta dintre Vlad Țepeș și Mahomed Cuceritorul. Rolul domnitorului e interpretat de un tânăr actor român
De asemenea, frumoasa iubită a lui Speak a dezvăluit că la ea a venit deja Moș Crăciun cu un cadou pe care și-l dorea foarte, foarte mult.
„Lista pentru Moș Crăciun a fost dată deja, am și primit cadoul. Nu știu dacă le-am primit de la Moș Crăciun deja, dar de ziua mea am primit deja. Pentru că Ștefan este foarte curios și îi place să vadă reacția, să dea cadourile. Am primit o gentuță pe care mi-o doream foarte, foarte mult și un colier foarte frumos. El încă nu a primit pentru că eu îmi doresc foarte mult să fie pe varianta Moșul aduce.”, a mai declarat Ștefania în emisiunea difuzată de Pro TV.