LIFESTYLE

Reguli de bun simț la restaurant. Iată ce trebuie să știi mai exact

Reguli de bun simț la restaurant. Iată ce trebuie să știi mai exact
www.cnd.knd.ro

rExistă mai multe reguli de bun simț la restaurant. Trebuie să știi care sunt și să le respecți fără dar și poate. Ține foarte mult de buna crește pe care o ai.

Indiferent că ești cu familia, cu prietenii, singur, sunt mai multe bune maniere. Dacă ești educat, vei lăsa o impresie mult mai bună tuturor persoanelor. Mai mult decât atât, îi vei face să se simtă bine pe cei din jur, chiar dacă nu ai crede asta.

Reguli de bun simț la restaurant

  • Păstrați cel puțin o mână liberă. Dacă stați în picioare, aveți doar o băutură sau mâncare într-o mână, niciodată ambele.
  • Țineți o băutură în mâna stângă, astfel încât să aveți o mână liberă și curată pentru a oferi o strângere de mână fermă, atunci când este cazul, potrivit Libertatea.
  • Puteți mânca și bea în timp ce stați, dar dacă este pur o întâlnire de socializare, e recomandat să stați în picioare și să salutați. Nu uitați să vă prezentați gazdei și nu întrerupeți conversațiile.
  • Sosiți la timp și încercați să nu întârziați. Dacă se întâmplă acest lucru, cel mai bine ar fi să sunați înainte și să anunțați.
  • Nu stați cu coatele pe masă, adoptați o poziție corectă a corpului.
  • Dați-vă telefonul pe silent. Dacă este ceva foarte important, atunci cereți-vă scuze și retrageți-vă de la masă într-un mod elegant.
  • Chiar dacă mâncarea dumneavoastră gata prima dată, nu începeți să mâncați singur. Așteptați până se aduce și ce au comandat restul prietenilor. Toată lumea de la masă trebuie servită.
  • Asta în cazul în care sunteți la cineva sau la restaurant. Dacă sunteți acasă, același lucru se respectă. Când se așază toată lumea, atunci puteți începe a degusta minunatele preparate.
  • Așezați șervețelul în poală cum v-ați așezat. Dacă părăsiți masa temporar, puneți-l pe scaun. La sfârșit, îl împăturiți și îl așezați în stânga locului unde ați stat.
Cristiana Cernega este jurnalist și adoră ceea ce face. Ambițioasă din fire, a reușit mereu ce și-a propus. Este absolventă a Facultății de Geografie, specializarea Geografia Turismului, din cadrul ... vezi toate articolele