NEWS

STB pune pe șine Tramvaiul Iepurașului. Ce surprize au fost pregătite pentru copii

STB pune pe șine Tramvaiul Iepurașului. Ce surprize au fost pregătite pentru copii
Tramvaiul Iepurașului Foto: STB

Cei mici, dar nu numai ei, au parte de o surpriză în aceste zile de sărbătoare a Paștelui. Societatea de Transport Bucureşti scoate la drum Tramvaiul Iepuraşului, care pleacă joi din Depoul Dudeşti.

Tramvaiul Iepurașului pleacă la drum

Start la distracţie din Depoul Dudeşti: Tramvaiul Iepuraşului pleacă, joi, la drum! Pregătiţi zâmbetele şi aparatele foto! În prag de Paşte, STB scoate la drum cea mai veselă apariţie din oraş: Tramvaiul Iepuraşului.

Îmbrăcat în haine de sărbătoare şi plin de surprize, tramvaiul transformă o simplă plimbare prin oraş într-o aventură de neuitat pentru cei mici.

Nu este doar o călătorie, ci o petrecere pe roţi! Copiii, însoţiţi de părinţi sau bunici, sunt invitaţi să urce la bord pentru a primi dulciuri, baloane colorate, stickere personalizate cu sigla STB, numai bune de colecţionat”, a anunţat STB pe pagina sa de Facebook.

Astfel, în Joia Mare, din Depoul Dudeşti vor pleca două curse, prima începând cu ora 11:00 şi cealaltă de la ora 12:30.

Tramvaiul Iepurașului
Tramvaiul Iepurașului

Protagonistul zilei va fi legendarul tramvai EP V3A 6001, care va avea următorul traseu: Depoul Dudeşti, Strada Octavian Goga, Bulevardul Mărăşeşti, Strada 11 Iunie, Bulevardul Regina Maria, Piaţa Unirii (şi retur).

Iepurașul va opri în stații și va fi ușor de recunoscut, pentru că va fi decorat de sărbătoare.

Tramvaiul Iepurașului
Tramvaiul Iepurașului

Joi este ocazia perfectă pentru a le oferi copiilor o amintire frumoasă înainte de Sfintele Sărbători Pascale. Ne vedem în stație!”, transmite STB.

Elena Șerban nu s-ar vedea făcând altceva decât presă. După ce a studiat Mass Media și Publicitate la SNSPA, a mers direct către televiziune în 2003. A fost, pe rând, reporter, redactor, productor ... vezi toate articolele