SHOWBIZ

Teorie interesantă pe care o are Speak ca să scape de suferință. I-a povestit lui Mihai Morar

Teorie interesantă pe care o are Speak ca să scape de suferință. I-a povestit lui Mihai Morar

Speak are o teorie interesantă atunci când vine vorba despre felul în care alege el să reacționeze atunci când, emoțional, nu este chiar echilibrat, iar despre acest lucru a vorbit cu Mihai Morar. Artistul, unul dintre cei mai apreciați și căutați influenceri ai momentului, recunoaște că este un tip anxios, că multe au fost momentele în care suferința i-a complicat existența.

Pe de altă parte artistul recunoaște și faptul că acest dezechilibru, uneori, l-a ajutat în cariera sa. Speak amintește o teorie recunoscută de marii artiști ai lumii care nu o dată au spus că cele mai bune opere aristice au fost realizate în momente cele mai grele.

Teorie interesantă pe care o are Speak ca să scape de suferință. I-a povestit lui Mihai Morar

„Din punctul meu de vedere, căderile sunt cheia succesului. Am o teorie foarte simplă pe care am aplicat-o de nenumărate ori și a funcționat. Eu am trecut prin orice suferință, spunând da la orice. Da, da, da, într-una. La orice propunere venea, orice invitație, orice cerință, eu spuneam da. Mă implicam. Cumva, acest da mă scotea din starea proastă în care eram. Atunci când nu ești bine, este recomandat să te agăți de orice îți apare în casă.”, i-a povestit Speak lui Mihai Morar în cel mai nou episod al podcastului Fain & Simplu.

VĂ RECOMANDĂM ȘI: Carmen Tănase i-a mărturisit lui Mihai Morar care este cea mai mare teamă a ei | VIDEO

Lui Speak nu i-a fost bine mereu. În copilărie, posibilitățile financiare nu au fost chiar cele ma strălucite, iar din acest motiv, artistul a simțit gustul sărăciei. Mai apoi, odată cu venirea lui la București, de asemenea, lucrurile nu au curs lin. I-a fost greu, dar a trecut peste, ușor, ușor, și mulțumește pentru asta oamenilor din jurul lui.

Iar dacă tot a venit vorba despre oamenii din jurul lui, astăzi, cel mai important om îi este iubita, Ștefania, pe care o consideră un adevărat stâlp al casei.

„Din punctul meu de vedere, femeia este centrul. La mine, de exemplu, Șoarecul este șeful casei. Mă mai dau eu așa că eu sunt șeful casei. Nu există. Majoritatea bărbaților bine, relaxați și liniștiți, au pe cineva extraordinar acasă.”, i-a mai spus Speak lui Mihai Morar.

Click to display the embedded YouTube video

facade placeholder

„Episodul cu Speak este UN PODCAST DESPRE CUM SĂ NU RENUNȚI NICIODATĂ, este un episod în care vorbesc cu Speak despre cum suferința, sărăcia, palmele din copilărie îți schimbă viața. O să vedeți o conversație cu un prieten bun despre ce l-a schimbat și ce l-a salvat. Așa e el, Ștefan. Direct. Iartă, dar nu uită. Trăiește cu patimă. Căutător de fericire. Dar, dincolo de cum îl “știe” lumea, e unul dintre cei mai profunzi oameni pe care îi am în apropierea mea. Speak e un jucător. Meciurile cu viața, deși nu le-a câștigat pe toate, l-au făcut “inteligent emoțional”. Iar inteligența asta l-a învățat să nu caute un partener de viață, ci o pereche PE VIAȚĂ.”, a concluzionat Mihai Morar după întâlnirea cu artistul.

Ileana Voicu Ghinea este absolventă a Facultății de Jurnalism, din cadrul Univerității Media. A debutat în presă în anul 2004, în echipa Revistei Apropo, a lucrat și pentru Revista Pro TV Magazin, ... vezi toate articolele