SHOWBIZ

Andreea Bălan a pierdut 90.000 de euro. Artista a vrut să achiziționeze un apartament în București

Andreea Bălan a pierdut 90.000 de euro. Artista a vrut să achiziționeze un apartament în București

Andreea Bălan a pierdut 90.000 de euro, în urmă cu mai mulți ani, atunci când a vrut să-și achiziționeze un apartament în București.

Vedeta nu este singura care a trecut prin această dramă financiară atunci când visul de a deține o locuință într-un complex imobiliar promițător din nordul Capitalei s-a transformat în coșmar pentru sute de oameni.

Alături de ea, în acest business, pe pierdere a rămas și Andreea Antonescu, colega ei de trupa. Andreea Bălan a semnat contractul pentru apartamentul din Planorama în 2007, la etajul 11, însă din etajele superioare ale blocului T4 a fost ridicat doar scheletul.

VĂ RECOMANDĂM ȘI: Laurenţiu Reghecampf și-a scos iubita și bebelușul în oraș, de ziua lui | VIDEO PAPARAZZI

Andreea Bălan a pierdut 90.000 de euro. Artista a vrut să achiziționeze un apartament în București

„Am crezut că e doar o pauză, că trece iarna, mai trece o iarnă… Am angajat o firmă de avocatură şi s-a facut un proces.”, declara Andreea Bălan.

În momentul în care au decis să dea în judecată dezvoltatorul, problemele Andreei Bălan s-au complicat și mai tare pentru că s-a trezit cu toate conturile blocate. Ce s-a întâmplat de fapt? ANAF-ul a vrut să recupereze doar de la ea taxa de timbru pentru procesul colectiv.

„Dacă tu ai bani, îţi luăm ţie banii. Și a trebuit să mai fac eu un alt proces cu fiscul din Ploieşti şi între timp celelalte firme să-si plătească cota lor.”

15 ani mai târziu, Andreea le-a pus cruce banilor pierduţi la Planorama. Singurul bloc locuit astăzi, T3, a fost terminat de proprietari. În 2007 constructorul de la Planorama a intrat în faliment. În 2008 lucrările au fost oprite definitiv. Acum, zona arată dezolant. informează jurnaliștii de la observatornews.ro.

 

Ileana Voicu Ghinea este absolventă a Facultății de Jurnalism, din cadrul Univerității Media. A debutat în presă în anul 2004, în echipa Revistei Apropo, a lucrat și pentru Revista Pro TV Magazin, ... vezi toate articolele