Teo Trandafir, îndrăgita vedetă Kanal D, a dezvăluit ce face ca să se mențină în formă de sărbători. La cei 54 de ani pe care îi are, Teo Trandafir a experimentat multe, de la obezitate, la granița dintre viață și moarte, iar din toate acestea a învățat câte ceva, lucruri pe care le aplică în viața de zi cu zi.
Apropo de felul în care se menține în formă de sărbători, cum face ca să nu se îngrașe, vedeta Kanal D a învățat că doar cantitatea este secretul pe termen lung. Practic, mănâncă de toate, însă foarte puțin, iar această abordare o ajută să nu se îngrașe de sărbători. În plus, pentru ea și fiica ei, nu mâncarea este principala preocupare de sărbători, ci atmosfera, întâlnirea cu oamenii dragi, toată această poveste frumoasă care se naște, în fiecare an, de Crăciun.
VĂ RECOMANDĂM ȘI: Dieta lui Teo Trandafir. Ce mănâncă în fiecare zi ca să-și mențină constant numărul de kilograme?
„Noi mâncăm puțin (N. Red vedeta și fiica ei, Maya) și este ultima problema pe care ne-o punem. Bineînțeles că vom primi mâncare de la toată lumea, toți prietenii vin cu câte ceva, mai ales că vom fi plecate. Nu am această povara, nu am avut-o niciodată. Am descoperit de vreo trei ani, până la acel moment nu am mâncat, că îmi place caltaboșul. Am nimerit unul foarte bun. Mănânc cât se poate de puțin, pentru că este atât de bun încât ceva trebuie să fie în neregulă cu el. Și îmi mai plac sarmalele mici, mici.”, a dezvăluit Teo Trandafir, pentru spectacola.ro.
În plus, ca să țină kilogramele în frâu, de ani de zile, respectă un obicei care o ajută să facă în fiecare zi câteun mic detox.
„Am un truc pe care l-am tot dezvăluit de-a lungul timpului și sper că a ajuns la cât mai mulți oameni; în primele două, trei ore ale zilei beau doi litri de apă și astfel fac un mic detox. Asta mă împiedică să mă îngraș.”, a mai declarat Teo.