Andreea Bănică și Lucian Mitrea sunt pe punctul să lanseze proiectul visurilor lor, hotelul de 4 stele din stațiunea Eforie Nord. Inaugurarea va avea loc în vara acestui an, însă până atunci, artista le-a arătat urmăritorilor de pe social media cum arată în acest moment proiectul.
Construcția are mai multe etaje și balcoane realizate din sticlă. La interior, Andreea Bănică a intrat în unul dintre dormitoare și a arătat mobilierul. Camerele au paturi foarte mari, de culoare deschisă, cu noptiere de ambele părți. Pe pereți sunt tablouri viu colorate, asortate cu restul decorurilor. Andreea Bănică le-a și explicat fanilor că a apelat la ajutor specialiștilor pentru decoruri, mobilier și organizarea camerelor.
VĂ RECOMANDĂM ȘI: Război total la Sectorul 1. Consilierul Dan Podaru o acuză pe Clotilde Armand de mai multe infracțiuni și anunță că va depune plângere penală

„Am avut angajat un designer care a făcut desenele, iar mobilierul a fost făcut de o firmă care face special pe comandă pentru hoteluri internaționale și naționale. (…) Mobilierul pentru hotel e diferit de cel pentru case. Trebuie să fie foarte rezistent la lovituri, apă, țesăturile rezistente în timp și altele. Sunt multe pe care le-am învățat și eu acum, de vreo doi ani”, a transmis vedeta în mediul online.
Apartamentele, a mai spus Andreea Bănică, sunt foarte spațioase, parcarea subterană este complet amenajată, iar hotelul este situat fix pe faleza din Eforie Nord.
Pentru Click, vedeta a declarat acum două zile că la hotel pregătirile pentru deschidere sunt pe ultima sută de metri.

„În perioada aceasta s-au făcut completări și la recepție, de la spații de depozitare, placări de pereți, stâlpi, lumini, uși etc. Parcarea subterană a fost și ea finalizată. Sunt doar două hoteluri în Eforie Nord care au parcare subterană”, a mai dezvăluit vedeta. „Am băgat mulți bani acolo și sperăm să îi și scoatem, tocmai de aceea am și vrut să facem acest hotel!”, a încheiat ea.
CITEȘTE ȘI: Miliardarul Jeff Bezos anunţă inventarea tehnologiei care permite energie solară nelimitată
Conform informațiilor făcute publice tot de Andreea Bănică, 3 nopți de cazare aici vor costa în jur de 1000 de lei.