Delia își anunță demisia de la iUmor pe Instagram, se întreabă cei care au ascultat seria de stories pe care artista a ales să le publice în noaptea trecută?
Abia întoarsă de la filmările producție în cadrul căreia este jurat, unul dintre veteranii producției, Delia a găsit să facă o mărturisire sinceră despre ceea ce par să-i fie planuri profesionale în perioadă următoare.
Delia vorbește deseori în ultima vreme despre o serie de schimbări pe care vrea să le facă din punctul de vedere al participării la emisiunea „iUmor”, dar și despre, iată, mai nou, răul fizic pe care-l simte de fiecare dată când, obligată de contract, participă la realizarea acestui show tv.
VĂ RECOMANDĂM ȘI: Ana Morodan, apariție de INFARCT pe străzile Capitalei. „Bloghioza”, în sânii goi pe Dorobanți | IMAGINI PAPARAZZI
„Nu mai pot să rezist la un alt roast. Cred că nivelul meu de toleranță a ajuns la niște praguri – cred că sunt firești. Ideea e că disconfortul pe care îl simt efectiv în stomac, felul în care mi se strânge pielea și felul în care mă simt vulnerabilă și descoperită… Nu vreau să mai trăiesc asta! Toată treaba asta cu roast-urile nu o mai vreau!”, a spus Delia pe Instagram.
Artista a „condamnat”, într-un fel, seria de glume cu tente sexuale pe care aleg, uneori, participanții să le facă pe scenă, dar și modul în care traumele devin sursă de glume, roasturi, pe care ea spune că nu le mai poate tolera.
„Nu vreau să uit ce am simțit în momentul ăsta. Nu îmi place senzația pe care o simt în corpul meu atunci când cineva face glume sexuale despre mine sau despre alte persoane, de față sau nu, despre traumele pe care le-au avut persoanele respective, de față sau nu. Nimeni nu ar trebui să simtă asta”, a spus Delia pe Instagram.
Fără a lăsa loc de interpretare sau supoziții, pentru că și-a dorit ca mesajul ei să fie clar, artista s-a folosit de instrumentele tehnice puse la dispoziție de Instagram și, într-un alt story, a ales să eticheteze emisiunea iUmor în interiorul căruia și-a continuat mărturisirile.
„Mi se pare că lucrurile sunt mult prea toxice. Sunt lucruri destul de agresive cumva. Pe care eu le percep așa. E ceea ce simt eu, îmi asum șivreau doar să spun că nu vreau să mai particip la roast-uri”, a conchis jurata de la iUmor.

Iată că această posibilă plecare a Deliei de la iUmor vine la puțin timp după ce un alt veteran al show-ului, Mihai Bendeac, a plecat surprinzător. Spre deosebire de artistă care își anunță cumva planurile, actorul a ales să plece fără să anunțe sau să se uite în urmă. Ne amintim că în toamna anului trecut, din cauza unui conflict pe care l-a avut în timpul filmărilor, actorul și-a luat bagajele pur și simplu.
Conform unor informații care au intrat în posesia jurnaliștilor de la Cancan.ro, tot scandalul ar fi pornit într-o pauză de filmare. Așa cum obișnuia să facă de fiecare dată, Bendeac s-ar fi retras la protocol și într-un scroll pe Youtube a descoperit un video cu Mugur Mihăescu, invitatul din ediția pe care o filmau, în care fostul component Vacanța Mare făcea o serie de remarci răutăcioase la adresa celor care cred în COVID și în pandemia care a pus toată lumea pe pauză. Distrat la maxim de cele urmărite, juratul iUmor a făcut „mișto” de Mugur Mihăescu, iar tot momentul a fost filmat, pe ascuns, de cei care-l însoțeau în acel moment, cu scopul clar de a folosi materialul video în emisiune.
„Asta este bătaie de joc! Sunt în timpul meu liber și voi mă filmați? Așa ceva nu se face, mă luați la mișto. Ștergeți imediat filmarea! E urât rău, că îl iau p-ăsta la mișto nasol. Nu e de dat la TV așa ceva!”, ar fi izbucnit actorul, înainte de a se face nevăzut, conform celor aflate de Cancan.ro.
Dată fiind această situație, există voci care spun că acesta este finalul colaborării dintre Mihai Bendeac și Antena 1, un al doilea episod de acest fel. Ne amintim că în urmă cu 8 ani s-a „născut” chiar un proces între cele două părți, atunci fiind vorba despre o neînțelegere petrecută pe marginea filmărilor emisiunii iComedy.
Până în acest moment, Mihai Bendeac nu a „ieșit” cu o declarație oficială care să facă referire la acest scandal, singura postare care poate duce cu gândul că ar fi un drept la replică în acest context este o postare a actorului în care fumează o țigară electronică „acompaniat” fiind pe fundal de piesa „Don’t worry, Be happy”, semn că nu l-a afectat în vreun fel despărțirea profesională.
Pe cealaltă parte, Mugur Mihăescu, actorul care a fost ironizat de Bendeac, spune că nu are cunoștință de vreun scandal pe marginea acestui subiect și că nici măcar nu l-a întâlnit face to face pe juratul iUmor.