Femeia de afaceri, Carmen Negoiță, povestește, în exclusivitate pentru Mediaflux.ro, cum își întreține frumusețea.
Blogger celebru, vedeta și-a construit, mai întâi, o bază solidă în mediul de afaceri românesc, urmând mai apoi să-și vadă de două dintre pasiunile care au urmărit-o de-a lungul vieții: frumusețea și călătoriile.
Despre ambele dintre ele, bloggerul vorbește cu plăcere și nu-și ascunde, de exemplu, intervențiile estetice la care a apelat în trecut sau apelează acum.
După 2 nașteri, alăptare și o mastită destul de importantă ca și manifestări clinice, vedeta a apelat la o intervenția de implant mamar în momentul în care, în România, chirurgia estetică era la început. Lucrurile au evoluat, apoi, iar astăzi recunoaște că deseori, atunci când simte nevoia, trece pragul medicului estetician.
„Singura intervenție chirurgicală la care am apelat, în urmă cu 18 ani, a fost, după ce am născut cei doi copii, implantul mamar. Sânii mei arătau îngrozitor, nu a fost un moft, a fost o necesitate. După ce am încercat toate metodele naturale, singura variantă care avut succes a fost aceasta și îi mulțumesc și acum medicului meu pentru reușită.”, declară Carmen Negoiță, în exclusivitate pentru Mediaflux.ro.
Invitată la inaugurarea noii clinici medicale patronate de medicul estetician, Dana Miricioiu, Carmen Negoiță a povestit, printre altele și ce alte măsuri ia ca să-și mențină frumusețea. Pentru a reduce semnele îmbătrânirii, bloggerul apelează o dată pe an la injectarea unui complex de vitamine și oligoelemente la nivelul feței pentru un plus de strălucire. În plus, încearcă să se hidrateze cât mai corect și să respecte regulile unui stil de viață sănătos.
„Frumusețea interioară este la fel de importantă ca cea exterioară. Degeaba ai pielea frumoasă, dacă în interior lucrurile nu sunt echilibrate. Degeaba pielea arată perfectă. Îmi fac analizele medicale periodic și orice dezechilibru îl corectez cu medicație recomandată de medic.”, conchide Carmen Negoiță.
Click to display the embedded YouTube video