Jojo și Paul Ipate nu sunt neapărat cei mai mondeni amorezi ai showbizz-ului actual, însă atunci când își fac apariția în public nasc ceva discuții în urma lor.
O familie corectă, doi soți, doi moștenitori, doi actori ocupați nici prea prea, nici foarte foarte, dar acolo pe lângă reflectoare, doi călători care ne bucură frecvent cu fotografiile pe care le postează pe conturile lor de social media.
Dar… nu despre acest lucru dorim să vorbim, ci despre o situație pe care au reușit să o imortalizeze paparazzi mediaflux.ro, zilele trecute.
Asemenea majorității celor care au rămas în oraș în perioada aceasta festivă, și soții Ipate își pierd timpul pe la mall. Aparatul de fotografiat scos la treabă de paparazzi mediaflux.ro a descoperit-o zilele trecute pe Jojo, alături de fetița ei, în timp ce „plimba aerul” din stânga în dreapta. Plimba aerul, înseamnă că nu făcea mare lucru decât aștepta și o supraveghea pe micuța Zora care numai de răbdare nu dădea dovadă.

În paralel cu activitatea de paznic la copil, Jojo se pierdea din când în când în gânduri care, după privire, o duceau departe. Să fie oare probleme în Paradis?

Și… pentru că tot am amintit de Paradis, după câteva minute de așteptare, își face apariția și jumătatea lui, Paul Ipate, care oferise până în acel moment motivul așteptării. Practic, domnul fusese… să-ți pudreze nasul.

Familia astfel reunită o pornește la pas prin centrul comercial, doar după ce bărbatul familiei face un gest care exprimă o ușoară iritare. Posibil să fie un gest de moment, nu ne antamăm în discuții pe marginea ei.
Altfel, pentru că tot am discutat la început despre finalul de an și despre conturile de social media ale celor doi soți, descoperim astăzi că doamna Ipate a publicat deja gândurile de final de an. Cum i-a fost 2021 și cum și-l dorește pe 2022, ne spune Jojo în continuare:
„2021 ai fost un an ca un puzzle greu de rezolvat!🙈 Ai trecut pe repede înainte și tot nu am reușit să găsesc toate piesele. Am făcut însă haz de necaz la fiecare hop mai puternic, pentru că știu că nimic nu durează o veșnicie, nici măcar obstacolele. Cu toate astea ne-am și distrat împreună, pentru că viața e prea scurtă ca să nu te bucuri de momentele bune. 2022 te așteptăm cu drag și multă speranță! Promite-mi că vei fi mai blând! Eu așa mi te imaginez: ca o pauză binemeritată după furtună!”