Surpriză pentru Florin Dumitrescu, Sorin Bontea și Cătălin Scărlătescu, în ediția de astăzi, Chefi la Cuțite, emisie care o aduce alături de cei trei chefi pe îndrăgita Gina Pistol.
Astfel, iubita lui Smiley își reia rolul de prezentatoare a show-ului Chefi la cuțite, pe care în edițiile precedente l-a deținut Irina Fodor.
”Chefi la cuțite înseamnă pentru mine o echipă minunată – și nu vorbim acum doar de cei trei Chefi, dar și de echipa care se află în spatele acestui proiect de suflet pentru mine”, a declarat Gina Pistol, nerăbdătoare să pășească în noul platou al emisiunii culinare.
Tot în această seară, un concurent îi uluiește pe jurați cu alimentația sa neconvențională. ”Consum produse expirate chiar și după un an! Eu, de obicei, fac mâncare din orice, dar în principal, ingredientele pe care le folosesc sunt ingrediente expirate”, a declarat Silviu Gheorghe Trufaș, spre șocul celor trei Chefi.

”Totul a început prin prisma faptului că, la sat, nu am avut frigider. Mama sau bunica nu se uitau la data expirării”, a explicat concurentul, adăugând că și-a dezvoltat acest stil de alimentație și ca un manifest al ideii de a face economie într-o societate a consumului exacerbat și a irosirii de resurse. ”Am acea mâncare în frigider, expiră mâine. O arunc? Nu, dă-mi-o mie! Cele mai vechi lucruri pe care le-am încercat au fost iaurturi de 8 sau 10 luni. Nu am iubită sau soție, dar când am avut, a vrut să încerce astfel de alimente și a fost uimită”, a mai povestit Silviu.
”Spun aceste lucruri și ca o satiră legată de faptul că se face risipă de mâncare”, a adăugat concurentul, care i-a intrigat pe cei trei Chefi cu declarațiile sale.
Cu ce preparat a intrat acesta în competiție și cum îl vor juriza Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu telespectatorii vor descoperi în următoarea ediție Chefi la cuțite.
Ediția Chefi la cuțite care se difuzează în această seară și care o va readuce pe Gina Pistol alături de cei trei chefi, începe la 20:30, pe Antena 1.