Alexandra Tudor, prezentatoarea Știrilor Sportive de la Antena 1, pare să se simtă în elementul ei la pupitru, iar relaxarea din viața profesională i se citește pe vibe-ul din viața personală. Lucru frumos evidențiat, iată, într-o serie de fotografii realizate de paparazzi mediaflux.ro care au luat o serie de cadre cu ea în timp ce se relaxa la o cafea cu o prietenă.
Blonda, veselă atât în atitudine, cât și în port, nu mai prididea în a-i explica colegei sale câte-n lună și-n stele, probabil, despre un eveniment recent întâmplat în viața ei.
Deseori, când o privim la televizor, recunoaștem că blonda de la sport stă bine la capitolul imagine, fapt „relatat” vizual și de fotoreporteri în ședința foto tip paparazzi. La momentul întâlnirii, Alexandra Tudor purta elegant o rochie verde și o pereche de ochelari de soare, de brand, fashion, care-i acoperea privirea, fără îndoială, expresivă.
VĂ RECOMANDĂM ȘI: Adi Sînă face business pe… scuter. Artistul antamează, probabil, cântări de mii de euro | EXCLUSIV PAPARAZZI

Din când în când, cursul firesc al discuție era întrerupt de o „porție” de țigară electronică Iqos pe care o „sorbea” cu poftă.

Firesc, cei care nu o cunosc în detaliu pe Alexandra Tudor, s-ar întreba de ce a ales o carieră de crainic sportiv, în locul uneia de influencer cu stare așa cum se poartă în ultima vreme la nivelul persoanelor mondene. Răspunsul e simplu și firesc: Alexandra Tudor a practicat ani buni sportul de performanță, mai exact gimnastică artistică, „vinovată” probabil și de fizicul bine „organizat” al blondei.
„Sportul meu preferat este și va rămâne gimnastica artistică, evident (sport pe care l-a practicat, n.r.). Este unul dintre cele mai frumoase și grele sporturi. Mă uit cu mare drag la concursuri și am mereu emoții pentru fetele noastre atunci când concurează. Dar mă uit cu plăcere și la tenis, handbal, atletism, fotbal, chiar și la box.”, povestea Aleandra Tudor într-un interviu acordat jurnaliștilor de la TVMania.
Alexandra Tudor este căsătorită cu fostul sportiv, Dan Marinaș, și împreună au o fetiță de 5 ani, Sonia, căreia prezentatoarea TV povestește că-i dedică tot timpul liber pe care îl are.

„Având o viață destul de aglomerată, tot timpul nostru liber încercăm să îl acordăm fetiței noastre, Sonia (4 ani). Fie ca fugim în weekend la munte sau la mare, ori rămânem în București să ieșim în parc sau în oraș, Sonia este cea care beneficiaza de toată energia noastră. Soniei îi place foarte mult să meargă la , se bucură extraordinar când sunt nevoită să o iau cu mine. Îi place mult în studioul de filmare, dar cel mai mult îi place la garderobă, ca să-mi probeze toţi pantofii!”, a mai spus vedeta Antena 1.