Ce să mâncăm odată cu venirea căldurii. Alimentația noastră se schimbă, odată cu încălzirea vremii, necesitând mai multă atenție decât de obicei. Temperatura ridicate, dar și instabilitatea vremii slăbesc organismul și creează disconfort. Pentru a menține un echilibru trebuie să ții cont de ce poți să mănânci.
Specialiștii în nutriție vin în ajutorul nostru cu remondari specifice.
Grasimile și zaharurile trebuiesc evitate în exces
Carnea și în general, toate grăsimile de origine animală se digera mai greu decât legumele proaspete, iar efortul de digestie are două efecte.
În primul rând va produce căldură suplimentară, în al doilea rând va face corpul tău să își concentreze eforturile către acest proces, nu pentru a-și regla temperatura. Așadar, te vei încălzi suplimentar și suntem siguri că este ultimul lucru pe care ți-l dorești când afară sunt peste 30 de grade.
De asemenea, alimentele cu mult zahăr adăugat vor încetini absorbția nutrienților în organism, așa încât nici ele nu îți sunt cele mai bune prietene, că să nu mai vorbim despre faptul că vor dauna siluetei.

Profită la maxim de fructele și legumele proaspete
Este păcat să nu profiți de explozia de fructe și legume proaspete pentru a oferi organismului tău doze generoase de vitamine și minerale esențiale. Salatele sunt cea mai bună alegere în această perioada, iar poftă de dulce poate fi cu ușurință potolită cu ajutorul unor fructe aromate.
Există, între legume și fructe, unele care au un adevărat efect răcoritor și antioxidant, datorită conținutul crescut de apă din compoziție, iar acestea nu ar trebui să lipsească de pe masă familiei tale pe timp de vara: castravete, salată verde, spanac, dovlecei, broccoli, pepene, fructe de pădure.
Evita băuturile care conțin alcool
Toate băuturile alcoolice, inclusiv berea rece, nu vor avea că efect hidratarea, ci mai degrabă deshidratarea organismului tău, care consumă mai multă apă decât în mod normal atunci când încearcă să le metabolizeze. În plus, ele conțin calorii goale, care nu vor folosi organismului tău la nimic, așa că mai bine le eviți și le înlocuieșți, cum spuneam și anterior…tot cu apă.
Nu uită de hidratare
Toți specialiștii în nutriție sunt de acord, fără dubiu: în perioada caldă, organismul tău pierde prin transpirație apă, așa încât este necesar să acorzi o atenție deosebită hidratării, pentru a te menține sănătos! Hidratarea corectă înseamnă apă plata sau ceaiuri din plante, în nici un caz din sucuri carbogazoase cu mult zahăr adăugat, așa cum sunt majoritatea celor de pe piață. Nici măcar sucurile din fructe nu te hidratează așa cum ai putea crede, ele se potrivesc mai degrabă pe post de gustare sau că parte din micul dejun.
Indiferent cât de lichide ar părea, pe lângă apă ele conțin zaharuri naturale și nu au același efect de hidratare pentru organismul tău cum o are banala apă. Dacă nu ți-ai creat încă obișnuință de a bea 6-8 pahare de apă pe zi, niciodată nu e prea târziu: acest obicei bun se învață destul de ușor, așadar pe măsură ce îți vei obișnui organismul cu hidratarea, el o va acceptă natural și chiar o va cere după o vreme.