Mihai Bobonete împlinește astăzi 42 de ani, iar această zi atât de importantă nu putea să treacă nemarcată pe social media, mai nou, centrul de comunicare al tuturor celor care simt că au ceva de spus.
Comediantul și-a adus aminte astăzi de cei mai importanți oameni din viața lui și, în același timp, și-a arătat recunoștința către Univers pentru tot ce a primit de-a lungul celor 42 de ani de când își scrie existența pe Pământ.
„Am momente în care mă gândesc foarte mult și mă întreb dacă eu merit ceea ce am, dacă asta este ce mi-am dorit sau e o întâmplare că mă aflu în soarta asta, mă gândesc, vă văd, vă aud, vă simt și cel mai important lucru este că am început să mă văd și pe mine așa cum sunt. Astăzi sunt jumătate recunoscător și jumătate fericit, jumătate în adevăr și jumătate în minciună, jumătate în ceea ce nu mai vreau să fiu și jumătate în noul Bobo, sunt jumătate pentru câțiva prieteni și jumătate pentru alții, jumătate sunt pentru Mama și la fel, am o jumătate pentru Tata… La 42 de ani Astăzi sunt în sfârșit 100%, fără jumătăți și cu Toată ființa mea pentru Octavian, Maria și Cătălina!…
Ei știu cel mai bine ce să facă cu mine, iar eu dorm din ce în ce mai liniștit! Vă mulțumesc pentru urări și vă cinstesc cu prima ocazie sau prin Septembrie pe la Constanța, prin Noiembrie prin Londra, prin Decembrie pe la Timișoara și neapăratînainte de Crăciun la Sala Palatului… nu vă spun mai multe… doar că „Back in Bussines”, a scris artistul.
VĂ RECOMANDĂM ȘI: Mihai Bobonete povestește despre perioada în care a traversat cea mai cumplită depresie

Actorul este acum, așa cum singur recunoaște, un om echilibrat, însă lucrurile nu au stat întotdeauna așa. Vedeta „Las Fierbinți” a avut nevoie de ședințe întregi de terapie după șocul pe care l-a avut în momentul în care a realizat că viața familiei lui a fost pusă în pericol.
„Eu m-am întâlnit pentru prima oară cu terapia acum vreo cinci ani, când au intrat hoții peste nevastă-mea și peste copii în casă, când eu eram plecat. Nu s-a întâmplat nimic grav. Ai mei dormeau iar hoții, niște găinari care nu au priceput că oamenii de vârsta mea nu-și țin în casă lucrurile de valoare, și-au dat seama că nu aveau ce să fure. Pe de altă parte și-au dat seama și că mai era cineva în casă. Dar pentru mine impactul a fost de așa natură încât am fost nevoit să ajung la terapeut.”, a povestit vedeta Pro TV, la un moment dat.